Jak wiercić w drewnie akacjowym?

Udostępnij:

Drewno akacjowe jest idealne do produkcji mebli drewnianych, które mogą trwać wiele lat, co wynika z jego twardości. Chociaż tekstura drewna akacjowego jest gładka, jest twarda i gęsta.

Z drugiej strony, twardość drewna akacjowego może stać się kłopotliwe, gdy jesteś wiercenia otworów w nim. Możesz mieć do czynienia z rozszczepiania drewna podczas wiercenia z powodu złej techniki. Czasami, wiertło może utknąć w drewnie lub złamał z powodu jego twardości. Możesz uniknąć tych problemów, stosując się do niektórych technik i wskazówek podczas wiercenia.

Jak wiercić w drewnie akacjowym? Użyj zwykłego wiertła krętego lub wiertła z końcówką typu brad point i wydajnej wiertarki akumulatorowej. Nie wywieraj nacisku i trzymaj wiertło szybko. Do średniej wielkości otworów używaj wierteł typu Forstner, a do większych otworów używaj piły tarczowej. Do wykonania otworów pod kątem należy użyć przyrządu do robienia otworów kieszeniowych. Aby zrobić kwadratowy lub prostokątny otwór, należy zaznaczyć kształt na drewnie i zrobić otwór w jednym z rogów kwadratu. Następnie użyj piły do wycięcia kwadratu. Można również użyć dłuta do drewna.

Wiercenie w drewnie akacjowym jest grą pełną technik. Proces wiercenia przy użyciu różnych narzędzi i maszyn może wydawać się łatwy, ale staje się to dość dużym wyzwaniem dla działań praktycznych. Drobny błąd lub zła technika może spowodować utratę zarówno pieniędzy, jak i czasu. Tak więc, trzeba przestrzegać właściwych wytycznych i instrukcji, aby wypełnić to zadanie skutecznie.

Więcej na: http://elektronarzedziaopinie.pl

Metody wiercenia w drewnie akacjowym

Istnieją różne metody wiercenia Acacia drewna, w zależności od wielkości i rodzaju otworu chcesz wiercić. Poniżej znajduje się kilka wskazówek do wiercenia Acacia Wood.

1. Jak wiercić małe otwory w drewnie akacjowym?

Jeśli chcesz wyciąć małe otwory, a następnie wykonaj następujące kroki, aby wiercić prawidłowo:

Krok 1: Oszacuj średnicę otworu

Więc średnica otworu będzie odgrywać istotną rolę w tym, jak masz zamiar wiercić w drewnie akacjowym. Cieńsze otwory są o wiele łatwiejsze do wywiercenia niż szersze. Oszacowanie zadania pomoże Ci wybrać odpowiednie wiertło.

Krok 2: Wybierz właściwe wiertło

Więc teraz jesteś dobrze świadomy wymagań. Pozwól mi powiedzieć, co należy użyć do jakiego celu.

Użyj normalnego wiertła skrętu dla otworów mniejszych niż 1/4″. Dla większych otworów niż to do 1/2 cala, chwycić wiertła ostrogi. Dobra kompaktowa wiertarka akumulatorowa wykona pracę do tego punktu.

Dla większych otworów niż 1/2 cala, polecam użycie świdra lub wiertła turbo świdra. Mogą one wiercić do średnicy 1 1/5″ cala.

Do większych otworów wybierz wiertło typu Forstner. Są one również doskonałe do ukrytych zawiasów szafek.

Do robienia otworów większych niż 2 cale będziesz musiał użyć piły tarczowej. Możesz dowiedzieć się więcej na temat wierteł do drewna w tym artykule, który napisałem.

Krok 3: Wywierć otwór

Tak więc trzecim krokiem jest naciśnięcie spustu, aby rozpocząć wiercenie.

Ale najpierw zaznacz miejsce, w którym chcesz wywiercić dziurę ołówkiem lub markerem.

Wywierć dziurę za pomocą gwoździa i młotka.

Ustaw wiertło we właściwej orientacji na małym otworze.

Teraz należy najpierw zacząć wiercić powoli, a następnie zwiększyć prędkość.

Wywierć otwór szybko w drewnie, ponieważ zmniejszy to ilość wytwarzanych odpadów. Zapobiegnie to również wyrywaniu słojów drewna przez wiertło. Szanse na odpryskiwanie drewna są o wiele mniejsze, jeśli wierci się z dużą prędkością.

2. Wykonuj średniej wielkości otwory za pomocą wiertła łopatkowego

Wiertło łopatkowe służy do wycinania otworów o dowolnej wielkości i kształcie w drewnie. Są one tanie, niedrogie i mają długie końcówki pilotażowe do robienia otworów w każdym rodzaju drewna. Aby dowiedzieć się więcej o bity łopatą i dlaczego warto je wybrać, tutaj jest świetny artykuł przez Alabama Wood Workers Dot Com

Używając wiertła z ostrogą, można uniknąć wyrwania drugiej strony drewna podczas wiercenia. Posiada ono długą końcówkę pilotującą, dzięki czemu można zobaczyć, jak wiertło przechodzi przez otwór. Tak więc, zacznij wiercić od drugiej strony drewna, aby otwór wyglądał schludnie.

Do średnich otworów można również użyć wiertła z ostrogą.

3. Jak wiercić duże otwory w drewnie akacjowym?

Aby zrobić duże okrągłe otwory, użyj piły do otworów dołączonej do wiertarki. Otwornice mogą ciąć drewno o średnicy od 1″ do 6″. Jest to najczęściej używane narzędzie do robienia dużych otworów w drewnie. Jeśli chcesz wyciąć otwór w grubym kawałku drewna, wybierz piłę otworową z głębokim gardłem.

Dla akacji, polecam użycie piły tarczowej z maksymalną liczbą zębów, tak aby każdy ząb był niewielkich rozmiarów i aby tarcie było mniejsze.

Użyj środkowego bitu piły, aby go wyrównać. Nie wywieraj nacisku i pozwól pile znaleźć swoją drogę. Jeśli wywierasz nacisk, piła może utknąć.

Aby uniknąć wyszczerbienia spodu drewna, wykonaj otwór w górnej części za pomocą otwornicy, a gdy wiertło przebije się przez drewno, odwróć je.

4. Jak wywiercić prostokątny lub kwadratowy otwór w akacji?

Wycięcie prostokątnego lub kwadratowego otworu w drewnie jest równie łatwe jak wycięcie okrągłego otworu. Można to zrobić za pomocą okrągłego wiertła.

Narysuj prostokąt lub kwadrat w miejscu, w którym chcesz wywiercić kwadrat. Teraz umieść wiertło w rogu kwadratu. Wywierć otwór wewnątrz kwadratu, który spotka się z drugim rogiem w linii. Użyj piły, aby wyciąć kwadrat.

Jeśli otwór jest mały i użycie piły jest niemożliwe, wykonaj kilka otworów, a następnie zeszlifuj boki.

Możesz również użyć narzędzi ręcznych, takich jak dłuto, aby wyciąć kwadratowy otwór.

Usuń odpadki, aby uzyskać czysty otwór. Upewnij się, że pozostajesz wewnątrz kwadratu, tak że nie będziesz musiał marnować całej deski, jeśli zboczysz z trasy.

5. Jak wiercić w drewnie akacjowym pod kątem?

Do wiercenia w drewnie akacjowym pod kątem potrzebny będzie przyrząd do kieszeni. Można użyć wielu jigs, ale lubię Kreg K4 Pocket HoleJig System (Link do Amazon), jeden z najbardziej popularnych.

Wyrzynarka pomoże Ci wiercić w drewnie akacjowym pod idealnym kątem, zapewniając idealne połączenie bez wystających śrub.

Ponadto, należy zachować szczególną ostrożność podczas łączenia połączeń. Zawsze wkręcaj śruby prostopadle do włókien drewna, aby uzyskać lepsze dopasowanie.

6. Jak wiercić nieregularne kształty w drewnie akacjowym?

Jeśli chcesz wyciąć dowolny nieregularny kształt lub okrąg z czystymi krawędziami, to wyrzynarka jest jedną z najlepszych opcji.

Wyrzynarka używa ostrza, które porusza się w górę i w dół, aby wyciąć dowolną krzywą lub kształt. Zaznacz krzywą lub jakikolwiek nieregularny kształt na drewnie.

Wywierć mały otwór w pobliżu wewnętrznych krawędzi kształtu. Następnie umieść ostrze wyrzynarki w otworze i zacznij wiercić w drewnie.

Jeśli chcesz wyciąć kwadrat za pomocą wyrzynarki, narysuj kwadrat i wywierć otwory w jego dwóch rogach. Umieść brzeszczot wyrzynarki w dowolnym otworze i zacznij ciąć krawędzie kwadratu.

W ten sam sposób, można wyciąć dowolny nieregularny kształt za pomocą wyrzynarki. Wiercenie za pomocą wyrzynarki może wyciąć zgrabne kształty bez rozszczepiania i pękania drewna.

Wskazówki i techniki wiercenia w drewnie akacjowym

Istnieją pewne techniki i wskazówki, których można przestrzegać, aby prawidłowo wiercić w akacji.

Wstępne wiercenie przed wycięciem właściwego otworu

Jeśli chcesz zrobić drobny, schludny otwór, zawsze wybij miejsce otworu szydłem, gwoździem lub innym ostrym przedmiotem. Umieść gwóźdź na miejscu otworu i lekko go uderz. W ten sposób stworzysz idealne miejsce dla wiertła, które będzie mogło się w nie wgryźć i wykonać otwór.

Usuwanie opiłków

Odpady powstałe podczas wiercenia otworu nazywane są wiórami. Ważne jest, aby usunąć te opiłki, aby wiertło pracowało wydajnie. Wyciągnij wiertło wielokrotnie, aby usunąć opiłki. Jeśli drewno jest mokre, trzeba będzie usunąć je z wiertła palcami lub szmatką.

Zapobiegaj odpryskom

Wiertło jest obracając działania może wyrwać ziarna drewna, co szorstki wygląd wokół otworu z tyłu. Czasami może się to zdarzyć na przedniej stronie otworu też.

Aby tego uniknąć, użyj taśmy malarskiej. Umieść ją w miejscu, w którym planujesz wiercić. Zaznacz miejsce otworu na taśmie i przewierć się przez taśmę. Umieść drewno nad inną deską, aby uniknąć drzazg na tylnej stronie otworu.

Zalecane narzędzia:

Zebrałem listę kilku świetnych narzędzi bezprzewodowych, które można wybrać do użytku osobistego. Różnorodność jest zarówno od poziomu podstawowego do pełnego ciosu profesjonalnych bezprzewodowych wiertarek.

Polecam zaopatrzyć się w profesjonalną wiertarkę do wiercenia w drewnie akacjowym.

Powiązane pytania

Jak wiercić w drewnie bez rozszczepiania go?

Wiercić z obu końców. Wiercić z dużą prędkością. Używaj ostrych wierteł. Nie wywierać zbyt dużego nacisku. Używaj deski ofiarnej.

Jakie jest najlepsze wiertło do drewna?

Najlepszym wiertłem do obróbki drewna jest wiertło z turbo świdrem. Wymaga ono mocnej wiertarki, ale efekt końcowy jest fantastyczny. Otwory są bardzo czyste i można uniknąć drzazg. Istnieją również inne dobre opcje, takie jak wiertła typu spade, spur lub Forstner.