Co obejmuje koszt usługi usuwania drzew?

Udostępnij:

Co obejmuje koszt usługi usuwania drzew?

Czy uważasz, że drzewo na Twoim podwórku stanowi zagrożenie dla osób przebywających na Twojej posesji? Ekspert może zasugerować usunięcie drzewa, aby uniknąć zagrożenia. Jeśli rozważasz wynajęcie profesjonalistów do usunięcia drzewa, musisz wiedzieć, że oszacowanie całkowitego kosztu usunięcia drzewa zależy od wielu czynników. Lokalizacja, szerokość, wysokość i stan drzewa na posesji zwykle decydują o cenie usunięcia drzewa.

Czynniki wpływające na koszt usługi usunięcia drzewa

 • Rozmiar

  Wielkość drzewa lub jego wysokość jest kluczowym aspektem, który może wpłynąć na całkowity koszt jego usunięcia, ponieważ usunięcie większego drzewa może wymagać więcej pracy i zaawansowanego sprzętu.

 • Średnica

  Osoby świadczące usługi pielęgnacji drzew wiedzą, że szerokość pnia drzewa również ma wpływ na koszt jego usunięcia. Opłata za usunięcie krótszego, szerszego drzewa jest często wyższa niż w przypadku wysokiego i cienkiego.

 • Lokalizacja

  Usunięcie drzewa jest często tańsze, jeśli nie ma na nim żadnych przeszkód i znajduje się z dala od domu. Jeśli jednak wiąże się z nim wiele zagrożeń, cena usunięcia może wzrosnąć, ponieważ specjaliści będą musieli użyć zaawansowanego sprzętu.

 • Stan

  Jeśli drzewo na Twojej posesji jest zdrowe, być może będziesz musiał zapłacić więcej za jego usunięcie. Jeśli jednak jest słabe, umierające lub gnijące, koszt może być niższy.

Podstawowe usługi związane z usuwaniem drzew

Większość wykonawców w ramach usuwania drzew oferuje następujące czynności:

 • Przeanalizowanie lokalizacji i stanu drzewa, aby zaproponować szybkie i bezproblemowe sposoby jego usunięcia.
 • Ściągnięcie drzewa za pomocą liny.
 • Pocięcie drzewa na mniejsze, łatwe do usunięcia kawałki.
 • Bezpiecznie je wywieźć.

Usługi usuwania drzew, które mogą wiązać się z dodatkowymi opłatami

W takim przypadku specjaliści mogą zalecić jedną lub kilka z poniższych metod:

 • Usuwanie pniaków

  Całkowita cena usunięcia drzewa nie obejmuje usunięcia pniaka. Wynika to z faktu, że usunięcie pniaka często wymaga użycia specjalnych narzędzi i sprzętu.

 • Zrębkowanie gałęzi

  Zrębkowanie gałęzi często nie jest częścią usuwania drzewa i może być dodatkowo płatne.

 • Rozłupywanie kłód

  Jeśli masz kominek, za dodatkową opłatą możesz poprosić fachowców o rozłupanie drzewa na małe kłody za pomocą maszyny do rozłupywania kłód.

Koszt usunięcia drzew uszkodzonych przez burzę

Drzewa, które zostały uszkodzone przez burze, tornada i inne klęski żywiołowe, są trudne do usunięcia. Wynika to z faktu, że zwykle pozostają one w niewygodnych pozycjach, a nawet są wyrywane, co wymaga większego nakładu pracy i narzędzi, w tym sprzętu takiego jak dźwig. W związku z tym koszt usunięcia uszkodzonego przez burzę drzewa może być wyższy niż w normalnych okolicznościach.

Oferujemy szybkie i skuteczne usuwanie drzew w Toronto

Jeśli czujesz, że potrzebujesz profesjonalnej pomocy przy usuwaniu drzewa z Twojej posesji, możesz liczyć na zespół DreamWorks Tree Services. Mamy wykwalifikowanych ekspertów w dziedzinie pielęgnacji drzew, którzy oferują rzetelne porady i skuteczne usługi za uczciwą cenę.

Aby uzyskać więcej informacji o naszych usługach usuwania drzew i konserwacji budynków, zadzwoń do nas pod numer 647-793-8903. Oferujemy również usługi awaryjnego usuwania drzew w Toronto i okolicach.

Przeczytaj także:

 • Dbaj o swoje drzewa: Usuwanie drzew po burzy
 • Jak usuwanie drzew może przynieść korzyści Twojej nieruchomości

Warte uwagi

Co to jest wiertło z rozwiedzionym...

Majsterkowicz ma zazwyczaj wiele rodzajów wierteł, które gromadzą się, gdy zachodzi potrzeba wiercenia w różnych materiałach. Kąt cięcia wiertła jest zaprojektowany w oparciu o...