6 Najlepszych sposobów na wkręcenie lub wywiercenie otworu w drewnie bez wiertarki

Udostępnij:

Podczas pracy z niekończących się wierteł i kierowców, to po prostu uderzył mój umysł, że jak na ziemi ludzie używają do śruby lub wiercenia przed tymi narzędziami, więc z ciekawości, spędziłem cały dzień poszukiwania i eksperymentowania z sposobów ludzie używali do śruby lub wiercenia otworu w drewnie bez tych narzędzi, które bierzemy za pewnik.

Jak wkręcić lub wywiercić dziurę w drewnie bez wiertarki? Najszybszym sposobem jest użycie wiertarek ręcznych, takich jak Bit Brace lub Eggbeater. Były one używane przez wieki, zanim mieliśmy elektryczne wiertarki. Palenie drewna jest również tradycyjnym sposobem na robienie otworów w drewnie. Można również użyć dłuta ręcznego, aby zrobić otwory w drewnie.

Jest jedna fascynująca rzecz, którą poznałem podczas badań nad wierceniem za pomocą narzędzi ręcznych. Metody, które będę dzielić, aby wywiercić dziurę w bloku drewna są nadal w użyciu, nie dlatego, że ktoś nie ma wiertarki elektrycznej na rękę, ale z powodu prawdziwej istoty rzemiosła. Otwór z tych narzędzi jest dokładny, dokładny i pod idealnym kątem. Rzemiosło robienia otworu w drewnie za pomocą narzędzi ręcznych jest radosnym procesem.

Omówmy te metody w szczegółach, ponieważ są one sprawdzone i skuteczne niż przy użyciu śrubokręta ręcznego do śruby lub dłuta, aby otwory w drewnie.

Metody, aby wkręcić lub wiercić w drewnie bez wiertarki

Więc teraz pozwól omówić kilka metod, które można wykorzystać do śruby lub wiercenia w pracy bez wiertarki elektrycznej. Metody te są zdecydowanie będzie podjąć wiele wysiłku i czasu. Mam zamiar omówić je w odniesieniu do łatwości użycia.

1. Użycie wiertła ręcznego do wywiercenia otworu w drewnie bez wiertarki

Korzystanie z wiertarki ręcznej jest najlepszym sposobem, aby zrobić dziurę w drewnie, jeśli nie masz wiertarki elektrycznej. Historia Bit Brace sięga 1400 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawiły się one w Europie. Bit Brace jest narzędziem z precyzyjnym wyjściem i nadal jest używany przez ekspertów rzemieślników do robienia drewnianych mebli ręcznie.

Używanie wiertarki ręcznej Brace & Bit jest łatwe. Omówmy, jak wiercić za jej pomocą krok po kroku.

Krok 1 - Zaznaczenie miejsca wiercenia: Pierwszym krokiem jest zaznaczenie miejsca, w którym chcesz wiercić.

Krok 2 - Złapać właściwego wiertła: Do ręcznego wiercenia w drewnie z Brace & Bit wiertarki ręcznej, najlepsze wiertła można użyć są świdry wiertła. Oni nie pochodzą z ślimaka ołowiu śruby na końcówce. To pomaga zrobić otwór pilotażowy i prowadzi bit w linii prostej. Te wiertła są w różnych rozmiarach i działają świetnie do wiercenia otworów w drewnie ze względu na ich unikalną konstrukcję końcówki. Dowiedz się więcej o wiertłach używanych do drewna tutaj.

Krok 3 - Ustaw się we właściwej pozycji: Gdy masz już odpowiednie wiertło w uchwycie, umieść je w miejscu, które musisz wywiercić. Istnieją różne metody, które można wykorzystać wiertarkę ręczną z uchwytem bitowym. Możesz trzymać uchwyt jedną ręką, a okrągłą głowicę drugą. Obracaj wiertło zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby wiercić. Jeśli przestrzeń jest ciasna i nie można wykonać pełnego obrotu, można użyć dwukierunkowej funkcji zapadkowej wiertarki.

Inną metodą jest pchanie głowicy brzuchem i obracanie uchwytu jedną ręką. Jest to bardziej tradycyjna metoda i daje Ci wolną rękę.

Podobnie jak w przypadku wierteł, możesz wbić końcówkę do wkręcania, a narzędzie przełączy się w tryb wkrętarki. Proste jak to.

Zalety korzystania z Bit & Brace:

  • Sprawdzone w czasie przez ekspertów rzemieślników
  • To jest dużo zabawy do pracy z bitu i klamry, jeśli robisz to jako hobby.
  • Będziesz miał świetną kontrolę głębokości otworu.
  • Idealny dla większych rozmiarów wierteł.

2. Używanie ręcznej wiertarki z ubijaczką do wiercenia w drewnie.

Podobnie jak Bit-Brace Drill, Egg Beater Drills są setki lat temu, wykonane do perfekcji, i nadal używane przez rzemieślników. Używanie wiertła z ubijaczką do jajek jest bardziej podobne do zwykłego wiertła z uchwytem, główną rączką, boczną rączką i rączką obrotową.

Używanie ubijaczki do jajek jest dość proste i pozwól, że opowiem Ci o tym krok po kroku.

Krok 1 - Zaznaczenie miejsca wiercenia: Pierwszym krokiem jest zaznaczenie miejsca, w którym chcesz wiercić.

Krok 2 - Zdobądź odpowiednie wiertło: Do ręcznego wiercenia w drewnie za pomocą wiertarki ręcznej z ubijaczką do jajek, najlepsze wiertła, jakich możesz użyć to wiertła świdrowe. Są one w różnych rozmiarach i działa świetnie do wiercenia otworu w drewnie ze względu na ich unikalną konstrukcję końcówki. Można również użyć standardowych wierteł do drewna. Polecam przetestować kilka, aby zobaczyć, co działa najlepiej dla Ciebie.

Krok 3 - Ustaw się we właściwej pozycji: Gdy masz już odpowiednie wiertło w uchwycie, umieść wiertło w miejscu, które musisz wywiercić. Istnieją różne metody, których można użyć do wiercenia ręcznego.

Możesz trzymać uchwyt obrotowy jedną ręką, a drugą położyć na głównym uchwycie. Możesz również położyć czoło na dłoni, którą trzymasz za główny uchwyt. Pomoże to w prostopadłym wyważeniu wiertarki.

Podobnie jak w przypadku wiertarki Bit-Brace, można również używać wiertarki ręcznej Egg Beater, umieszczając ją na brzuchu. W ten sposób można używać jednego uchwytu do obracania wiertła, a drugiego do chwytania uchwytu bocznego.

Korzyści z używania wiertarki ręcznej z ubijaczką do jajek:

  • Ponownie, jest to również czas testowane przez Expert Artisans. Jednak Bit-Brace moment obrotowy jest wyższy ze względu na większe ramię moment, co ułatwia wiercenie otworu w drewnie bez wiertła.
  • Wiertła Egg Beater są zalecane do stosowania z małymi wiertłami, chociaż można znaleźć wiertła, które obsługują większe wiertła.
  • W przeciwieństwie do wiertarki elektrycznej, to może iść prosto do drewna bez żadnego chybotania. Będziesz miał świetną kontrolę nad kątem głębokości, zwłaszcza jeśli używasz czoła podczas wiercenia.
  • Będziesz mieć wielką kontrolę głębokości otworu, jak można uzyskać w Bit & Brace wiertła.
  • Nieco szybsze niż Bit & Brace, ale mniej wydajne w większych rozmiarach bitów.

3. Używanie prostej wiertarki ręcznej z uchwytem do wiercenia otworów w drewnie

Ok, więc nie będę spędzać dużo czasu na Hand Drill jak to jest tak jak dwa inne wiertła wspomniałem, z wyjątkiem korzystania z niego gołymi rękami i zero pomocy.

Rozważ to bardziej jak śrubokręt z wiertłem na końcu. Będziesz musiał użyć tylko jak śrubokręt i zrobić dziurę przez obracanie wiertła z ręką. Proces ten jest zdecydowanie zajmie dużo czasu.

Ta wiertarka jest najczęściej używany do delikatnej pracy, gdzie prędkość lub moc nie jest problemem, jak praca z biżuterii lub elektroniki, ale nadal można go używać do wiercenia otworów w drewnie bez wiertła

4. Użycie półokrągłego dłuta do zrobienia otworu w drewnie

Teraz przejdźmy do najbardziej podstawowy i ponadczasowy sposób, aby otwór w drewnie, przy użyciu prostego dłuta. Dłuto posiada różne rodzaje końcówek tnących. Do robienia okrągłych otworów w drewnie, będziesz potrzebował jednego z półokrągłą końcówką tnącą. Są one dostępne w różnych rozmiarach i można wybrać najbardziej odpowiedni w zależności od wymaganego całego rozmiaru.

Chociaż będzie to wymagało dużo wysiłku, aby zrobić dziurę z dłutem, co doświadczyłem jest to, że jest to bardziej jak sztuki pięknej i wymaga profesjonalnych umiejętności, aby zrobić doskonały otwór. Musisz być bardzo cierpliwy i mieć dobre doświadczenie w użyciu tego narzędzia do wiercenia otworów w drewnie bez wiertła

Aby wykonać otwór za pomocą dłuta półokrągłego, należy postępować zgodnie z poniższymi krokami.

Krok pierwszy: Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to wybrać dłuto o odpowiedniej średnicy.

Krokdrugi: Zaznacz punkt, w którym zamierzasz wykonać otwór. Następnie za pomocą zwykłej suwmiarki z podziałką narysuj wokół tego punktu okrąg o dokładnej średnicy otworu.

Krok Trzeci: Trzymaj dłuto dokładnie prostopadle do okrągłego oznaczenia i uderzaj młotkiem w główkę dłuta drewnianymi sankami. Zmień pozycję i ponownie uderz młotkiem.

Krok czwarty: Po ukończeniu pojedynczego okręgu następnie delikatnie wyrzeźbić otwór. Będziesz musiał powtórzyć ten proces, aż osiągniesz pożądaną głębokość. Proces ten nie będzie bardzo wydajny i stanie się trudne, jak idziesz głębiej.

5. Robienie dziury w drewnie przez wypalanie

Drzewa i lasy były wokół przez miliony lat, nawet przed nami przyszedł do istnienia. Używamy drewna od tak dawna, aby zbudować wszystko, a nasi przodkowie pracowali wokół z wielkich sposobów, aby pracować wydajnie z nim.

Jedną z metod tradycyjnie stosowanych do wiercenia otworów w drewnie bez użycia wiertła było wypalanie otworu. Chociaż ta metoda nie jest obecnie używany i wymaga wielkiego wysiłku, pozwól mi jeszcze omówić, jak można to zrobić.

Nauka jest prosta, chwyć gorący pręt i umieść jego końcówkę na drewnie. To natychmiast wypalić miejsce. Obrócić pręt, aby przejść głęboko i powtórzyć. Jednak proces ten działa lepiej z deski świeżego drewna, jak suchy jeden może się zapalić.

Po drugie, jeśli zamierzasz zrobić dziury o większej głębokości, otwór zacznie się poszerzać na czubku z powodu nadmiaru ciepła z gorącego pręta, gdy idzie głębiej na każdy strzał. Metoda ta jest szeroko stosowana w przypadku bambusa, ponieważ jest on pusty od wewnątrz.

6. Wykonywanie otworów w drewnie metodą wiercenia ogniowego

Metoda ta jest zwykle używana do rozpalania ognia za pomocą drewnianego kija, który jest obracany w otworze za pomocą dłoni lub sznurka przymocowanego na obu końcach łuku. Proces jest dość prosty i niewymagający wyjaśnień, jak widać na zdjęciu.

Wszystko, co musisz zrobić, to zastąpić kij wiertłem. To nie przyniesie dobre wyniki, ale rodzaj hack, jeśli nie masz odpowiedniego narzędzia ręcznego i nie oczekują na dobrze wykonane kąt otworu i średnicy.

Największą przeszkodą w tym procesie jest utrzymanie wiertła w miejscu. Będziesz musiał użyć jednej z rąk, aby chwycić głowę wiertła podczas obracania.

Co zrobić, jeśli trzeba zrobić większy otwór bez wiertła.

Jeśli chcesz zrobić większy otwór, a nie masz wiertarki, możesz nadal korzystać z metod omówionych wcześniej, jednak użycie wiertarki ręcznej z uchwytem bitowym jest naszym ulubionym rozwiązaniem. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć wiertła do piły tarczowej.

Proces pozostanie taki sam. Zaznacz miejsce, w którym zamierzasz wiercić. Zamontuj wiertło do piły tarczowej w uchwycie i przytrzymaj bit-brace prawidłowo, umieszczając jedną rękę na głowicy, a drugą na obrotowym uchwycie. Zacznij od otworu pilotażowego z bitem w centrum, a następnie przejdź do momentu, gdy szczęki cyrkularne zaczną ciąć drewno.

Ten ręczny proces wiercenia z pewnością pochłonie dużo wysiłku i czasu, ale będzie warto. Dobrze wykonana praca jest tym, czego powinniśmy oczekiwać.

Lista innych materiałów, które można wiercić przy pomocy Bit Brace lub wiertarki z ubijaczką do jajek

Bit Brace lub Egg Beater Drill jest ręcznie obsługiwane narzędzie i pochodzi z własnymi ograniczeniami. Nie można ich używać do wielu otworów w iść, jak proces jest wyczerpujący. Wymagany wysiłek mnoży się do wiercenia większych otworów, ale nadal, są to dobre narzędzia, aby mieć pod ręką.

Eggbeater wiertło jest bardziej powszechnie stosowane do wykonywania otworów w delikatnych produktów, takich jak biżuteria, drogie kamienie, lub innych produktów rzemieślniczych. Nadal można go używać do wiercenia małych otworów w plastiku, miękkim metalu lub blachy, kompozytów, ceramiki z kompatybilnych bitów i pianki.

Z drugiej strony, bit brace jest używany do ciężkich zadań. Przeznaczony jest przede wszystkim do wiercenia otworów w drewnie, ale można go używać do wiercenia w plastiku, miękkim metalu z pasującym wiertłem, lodzie, kompozytach, ceramice z pasującymi wiertłami i piance.

Powiązane pytania

Jak wiercić w plastiku bez wiertarki?

Do wykonania otworów w plastiku można użyć wiertarki ręcznej, takiej jak Bit-Brace lub Egg Beater Drill. Do wykonania otworów należy użyć wierteł z ostrym wierzchołkiem, znanych również jako wiertła do kołków. Można również użyć prostej wiertarki ręcznej, wbijając kompatybilne wiertło w uchwyt i ręcznie obracając go, aby wiercić w.

Jak wiercić w metalu bez wiertarki?

Wiercenie w twardym metalu bez wiertła jest trudne i będzie wymagało tradycyjnych metod kowalskich, takich jak ogrzewanie i odkształcanie metalu. Do wiercenia w metalu można użyć wiertarki ręcznej, takiej jak Bit-Brace lub Egg Beater Drill z ostrym wiertłem krętym ogólnego przeznaczenia.

Jak wywiercić otwory w lodzie bez wiertarki?

Najlepszym sposobem na wiercenie otworów w lodzie bez wiertarki elektrycznej jest użycie Bit & Brace z wiertłami do lodu. Możesz także użyć zwykłej siekiery do lodu, szpikulca, żelazka do kopania lub piły do robienia dziur w lodzie do łowienia ryb na zamarzniętych jeziorach.

Warte uwagi

Jak wiercić w drewnie akacjowym?

Drewno akacjowe jest idealne do produkcji mebli drewnianych, które mogą trwać wiele lat, co wynika z jego twardości. Chociaż tekstura drewna akacjowego jest gładka, jest twarda i gęsta. Z...