Jaka jest najlepsza lokalizacja dla mojego ogniska?

Udostępnij:

Paleniska są miejscem, w którym można zebrać się z rodziną i przyjaciółmi. Lokalizacja twojego firepitu może zrobić różnicę w doświadczeniu. Ostateczną odpowiedzią na pytanie jest bezpieczeństwo, funkcjonalność, przestrzeń, odległość i odległość od łatwopalnych przedmiotów.

Funkcja

Najlepsza lokalizacja dla paleniska może się różnić w zależności od jego głównego przeznaczenia. Promenada jest doskonałym wyborem, jeśli twój dół ogień będzie używany jako unikalny i przyciągający wzrok wystrój na nieruchomości komercyjnej. Jeśli używasz paleniska do rodzinnych spotkań na podwórku, upewnij się, że jest wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić wszystkich i wystarczająco daleko od płomieni. Aby zapewnić najlepsze środki ostrożności, należy rozważyć stacjonarne siedzenia wokół paleniska.

Miejsce

Weź pod uwagę, że niektórzy ludzie mogą woleć być bliżej ognia, 7-stopowy promień wokół paleniska to dobre miejsce na początek. Ta podstawowa odległość pozwala ludziom siedzieć blisko lub daleko od paleniska, ale nadal czuć ciepło i cieszyć się radością z paleniska. Jest wystarczająco dużo miejsca dla ruchu. Jeśli chodzi o otwarte płomienie, lepiej jest mieć wystarczająco dużo miejsca niż za mało. Bezpieczeństwo jest kolejnym ważnym wymogiem dotyczącym lokalizacji.

Odległość

Zasada odległości 7 stóp może być pomocna w zapewnieniu wystarczającej ilości miejsca dla bliskich, aby się zgromadzić. Kolejną ważną kwestią przy rozważaniu lokalizacji jest odległość między obiektami zewnętrznymi. Ważne jest, aby zachować odpowiednią odległość między łatwopalnymi obiektami, takimi jak domy, szopy i psie budy, drzewa, rośliny itp. Ważne jest, aby zachować odpowiednią odległość od łatwopalnych obiektów, takich jak domy, szopy, psie budy, drzewa, rośliny itp. Obiekty te nie powinny być zapalane przez płomienie. Iskry mogą jednak latać dalej niż płomienie. Należy zachować odpowiednią odległość między paleniskiem a innymi łatwopalnymi obiektami, aby iskry nie spowodowały ich zapłonu. Należy upewnić się, że stojak na polana i palenisko znajdują się w odpowiedniej odległości. Upewnij się, że drewno zapaliło się w palenisku. Dla wygody użytkowania, drewno należy trzymać w odległości nie większej niż 7 stóp.

Bezpieczeństwo

W każdym z omawianych obszarów najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo. Reguła promienia 7 stóp służy do zapobiegania niechcianym pożarom od łatwopalnych powierzchni w pobliżu paleniska. Pozwala ona również na zachowanie przestrzeni wokół paleniska, co pozwala gościom cieszyć się ciepłem i swobodą oddalania się od potencjalnego dymu lub spotykania się z innymi gośćmi.

Powierzchnia, na której stoi palenisko, jest kolejnym środkiem bezpieczeństwa. Aby zmniejszyć zagrożenia pożarowe, należy użyć powierzchni pit ogień, który jest bezpieczny. Beton, kamień i żwir są wszystkie dobre opcje dla bezpiecznych powierzchni. Kompozytowy materiał, który jest ognioodporny jest najlepszym wyborem dla powierzchni, jak drewno i inne łatwopalne powierzchnie mogą powodować poważne zagrożenia pożarowe.