Korzyści wynikające z zastosowania szkła ogniowego w Twoim gazowym palenisku

Udostępnij:

Co to jest szkło ogniotrwałe?

Szkło przeciwpożarowe to rodzaj szkła hartowanego, które jest specjalnie zaprojektowane do gazowych palenisk lub kominków. Może być stosowane w miejsce polan gazowych. Szkło to jest odporne na wysokie temperatury i nie topi się ani nie pali. Szkło przeciwpożarowe jest dostępne w różnych kolorach, rozmiarach i rodzajach. Szkło przeciwpożarowe nie tylko nadaje paleniskom gazowym żywy wygląd, ale także oferuje wiele korzyści w porównaniu z polanami gazowymi w paleniskach na gaz ziemny i propan.

Zalety

Szkło kominkowe oferuje szeroki zakres korzyści, od bezpieczeństwa po trwałość i długotrwałe użytkowanie. Szkło kominkowe oferuje wiele istotnych zalet, w tym niskie koszty utrzymania, trwałość i bezpieczeństwo, a także efektywne promieniowanie temperatury.

Niska konserwacja

Jak wspomniano, szkło ognioodporne nie topi się, nie pali i nie odbarwia. Szkło nie pozostawia sadzy, popiołu ani dymu do sprzątania i nie wymaga żadnej konserwacji podczas pożaru. Dzięki temu można rozpalić ogień i zrelaksować się bez konieczności dokładania rozpałki czy podsycania ognia. Ze względu na brak sadzy i popiołu szkło kominkowe jest praktycznie bezobsługowe. Jeśli z czasem nagromadzi się kurz, można umyć szkło kominkowe poza paleniskiem ciepłą wodą z dodatkiem delikatnego płynu do mycia naczyń. Przed ponownym umieszczeniem w palenisku należy je dobrze wypłukać.

Trwałość

Szkło kominkowe jest praktycznie niezniszczalne. Szkło kominkowe jest przeznaczone do stosowania w ogniu i nie pęka ani nie wyskakuje. Zostało ono wykonane tak, aby wytrzymać ekstremalne temperatury. Szkło ognioodporne jest mądrą inwestycją, ponieważ jest trwałe i może być używane w kominku. Nie ma więcej bieżących kosztów związanych z dziennikami. Szkło może odprysnąć z powodu błędu człowieka lub niewłaściwego obchodzenia się z nim podczas transportu.

Właściwości bezpieczeństwa

Szkło kominkowe jest produkowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa, co jest zaletą dla większości użytkowników. Szkło ognioodporne jest polerowane i szlifowane, aby usunąć wszelkie ostre krawędzie. Szkło ognioodporne nie jest podobne do zwykłych odłamków szkła. Nie pęka ani nie wyskakuje podczas pożaru. Używaj innych kawałków szkła w palenisku. Mogą one pękać, wyskakiwać i strzelać odłamkami na gości, którzy nie zwracają uwagi. Szkło kominkowe jest szkłem hartowanym bez żadnych dodatków z tworzyw sztucznych. Ze szkła hartowanego, które zostało spalone w sposób inny niż przy użyciu ognia, np. szyby samochodowe, mogą wydobywać się toksyczne opary. Szkło ognioodporne nie wydziela dymu, toksycznych oparów, popiołu ani iskier. Dzięki tym właściwościom szkło ognioodporne może być stosowane w pomieszczeniach i na zewnątrz, nie stanowiąc zagrożenia dla zwierząt domowych i dzieci.

Efektywne promieniowanie temperatury

Ze względu na odblaskowe powierzchnie, przewodność szkła jest wyższa niż polan i kamieni. W połączeniu z odpowiednim palnikiem, szkło kominkowe zwiększa promieniowanie cieplne w kominku nawet 3-4 krotnie. Mimo, że wytwarza to samo ciepło, powierzchnia odbijająca szkła powoduje, że ciepło promieniuje na zewnątrz cztery razy szybciej niż w przypadku polan.

Poniżej przedstawiamy najlepsze wzory szkła ognioodpornego:

  • Original Fire Glass (Oryginalne Szkło Ogniowe)
  • Kruszone szkło przeciwpożarowe
  • Szkło ogniste refleksyjne
  • Fire Glass Beads
  • Fire Glass Dots
  • -Diamenty ze szkła ognioodpornego

Istnieje wiele wzorów szkła ogniowego do wyboru.

Tylko niektóre palniki gazowe mogą używać szkła ogniowego. Nie są one kompatybilne z paleniskami opalanymi drewnem.

 

Warte uwagi

15 sygnałów, że trzeba usunąć drzewo

15 sygnałów, że trzeba usunąć drzewo Sadzenie drzew na posesji ma wiele zalet, w tym korzyści ekonomiczne. Badania pokazują, że nieruchomości z drzewami są warte od 5% do 20% więcej...