W tym roku zobacz kwiaty wiśni w High Park w Toronto

Udostępnij:

Zobacz kwiaty wiśni w High Park w Toronto w tym roku

Tylko ograniczona ilość czasu, aby docenić kwitnące wiśnie w High Park

Drzewa sakura występują powszechnie w strefie umiarkowanej wielu krajów półkuli północnej, w tym w Japonii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych, i są bardzo cenione za swoje piękno i elegancję. Znane bardziej pod nazwą drzew kwitnących wiśni, często zakwitają najwcześniej na wiosnę i są cenione za swoje puszyste różowo-białe kwiaty. W kulturze japońskiej sakura, czyli kwiaty wiśni, jest symbolem nowego początku, na przykład nadejścia wiosny.

Jeśli istnieje jakaś negatywna strona tych eleganckich drzew i ich niezwykłych kwiatów, to może to być fakt, że okres kwitnienia jest bardzo krótki, trwa zaledwie od siedmiu do dziesięciu dni pod koniec kwietnia i na początku maja; okres ten może ulec dalszemu skróceniu, jeśli pogoda w tym czasie będzie deszczowa i/lub chłodniejsza niż przewidywano. W związku z tym mieszkańcy Toronto i okolic, którzy chcieliby podziwiać i docenić tę wspaniałość w 2017 roku, mają bardzo mało czasu, aby wybrać się do High Parku.

Pierwsze nasadzenie drzew Sakura w torontońskim High Parku miało miejsce w 1959 r. i było wynikiem daru mieszkańców Tokio w Japonii. Później do High Parku podarowano dodatkowe drzewa, a kwitnące wiśnie stały się obowiązkową atrakcją dla mieszkańców i turystów. Większość tych nasadzeń drzew Sakura miała miejsce w rejonie Hillside Gardens tego ważnego parku w Toronto, a kilka drzew dodano w pobliżu Duck Pond.

Podczas oglądania tegorocznych kwitnących wiśni w High Park przypomina się odwiedzającym, aby uszanowali dostojność i zdrowie/witalność tych drzew; chociaż zabranie do domu fizycznej pamiątki może być dość kuszące, nie należy zabierać żywych kwiatów ani gałęzi z drzew, lecz raczej upamiętnić swoją wizytę wyłącznie za pomocą zdjęć lub filmów.

Ze względu na duże zainteresowanie kwitnącymi wiśniami w High Park oraz bardzo krótki okres ich kwitnienia, szczególnie ważne jest dokładne zaplanowanie wizyty przed udaniem się do parku; oto kilka pomocnych wskazówek, które warto uwzględnić w tym planie:

 • Skorzystaj z TTC, aby uniknąć dużego ruchu ulicznego i ograniczonej liczby miejsc parkingowych na terenie parku.
 • Jeśli preferowana jest podróż własnym samochodem, należy zaparkować poza terenem parku
 • parkując na ulicach miasta, należy przestrzegać wszystkich przepisów dotyczących parkowania
 • Bądź przygotowany: toalety publiczne w parku są bardzo ograniczone.
 • Aby zminimalizować ogólne niedogodności i frustrację, warto wybrać się do parku w dzień powszedni.

Wspaniałość kwitnących wiśni w High Park zdarza się tylko raz w roku i to w ograniczonym czasie, na który w pewnym stopniu wpływają sezonowe warunki pogodowe. Wystarczy jednak jedna wizyta w tym roku, nawet w szczycie kwitnienia i wśród największych tłumów, aby ta okazja stała się corocznym zwyczajem.

Wszechstronny zakres usług pielęgnacji drzew świadczonych przez naszych wykwalifikowanych arborystów

Chociaż jest mało prawdopodobne, aby wielu mieszkańców Toronto miało na swojej posesji drzewa Sakura, mogą oni cieszyć się równoległym pięknem różnych innych gatunków drzew, dzięki wsparciu profesjonalnego dostawcy usług pielęgnacji drzew, takiego jak DreamWorks Tree Services. Właściciele domów i nieruchomości komercyjnych mogą polegać na doświadczeniu DreamWorks Tree Services, niezależnie od tego, czy potrzebują usługi sadzenia drzew, aby unowocześnić swój obecny plan zagospodarowania terenu, czy usługi przycinania drzew, aby poprawić zdrowie i atrakcyjność istniejących drzew.

Doświadczenie to nie ogranicza się jednak tylko do przycinania i sadzenia drzew; specjaliści z DreamWorks Tree Services oferują kompleksowy zakres usług pielęgnacji drzew, który obejmuje:

 • Ocenę stanu zdrowotnego drzew
 • Usuwanie drzew i pniaków
 • Usuwanie szkód powstałych po burzy
 • Sadzenie lub przesadzanie drzew
 • Diagnozowanie/leczenie chorób
 • Diagnozowanie/leczenie infekcji
 • Przycinanie drzew i cięcie bez ostróg
 • Odżywianie (nawożenie; pielęgnacja gleby)

Aby dowiedzieć się więcej o zakresie usług pielęgnacji drzew świadczonych przez wykwalifikowanych arborystów z DreamWorks Tree Services, odwiedź stronę Usługi

Aby uzyskać informacje na temat wszelkich usług związanych z pielęgnacją drzew w Twojej posiadłości, w tym sadzenia nowych drzew i przycinania drzew, zadzwoń do ekspertów z DreamWorks Tree Services już dziś pod numer 647-793-8903 lub skontaktuj się z nami, aby poprosić o bezpłatną ocenę nieruchomości przez jednego z naszych wykwalifikowanych specjalistów.

Warte uwagi

W tym roku zobacz kwiaty wiśni w High Park w...

Zobacz kwiaty wiśni w High Park w Toronto w tym roku Tylko ograniczona ilość czasu, aby docenić kwitnące wiśnie w High Park Drzewa sakura występują powszechnie w strefie umiarkowanej...