Nic nie pobije ciepła ciepłego, ryczącego ogniska w zimną jesienną noc. Możesz się zrelaksować i cieszyć się swoim Fire Pit Art(r), paleniskiem. Ale jakie są najlepsze i najbardziej niebezpieczne drewna do spalania? Istnieją pewne cechy drewna, które powinny być świadome przed zapaleniem ognia. Możesz mieć wspaniały ogień, znając cechy drewna. Wiedza o tym, które drewno jest niebezpieczne do przenoszenia i spalania może również pomóc w zapewnieniu bezpieczeństwa.

Najlepsze drewno

Drewno liściaste: Drewno twarde, takie jak dąb, jest zdecydowanie najlepszym drewnem na opał. Drewno twarde spala się bardziej wydajnie niż inne gatunki drewna i wytwarza mniej dymu i pozostałości po spalaniu niż inne gatunki drewna. Drewno to jest bardziej gęste i wytwarza dłużej utrzymujący się, gorętszy ogień. Trudniej jest je zapalić, dlatego dobrym wyborem jest drewno początkowe, np. drewno miękkie, które pomoże Ci rozpalić ogień i dodać do niego drewno twarde. Te twarde gatunki drewna mają unikalne właściwości, więc rzadziej trzeba będzie doglądać ognia. Możesz stworzyć relaksującą, ciepłą atmosferę dla swoich gości, którzy będą mogli cieszyć się tańczącymi przed Tobą płomieniami.

Przykłady twardych gatunków drewna to dąb, hikora i jesion, drzewa owocowe. Brzoza, Hickory i Dogwood.

Niektóre gatunki drewna miękkiego: W niektórych przypadkach sezonowane drewno miękkie może być najlepszym wyborem. Jak wspomniano powyżej, sezonowane drewno miękkie może być atrakcyjne do rozpalania. Drewno to, podobnie jak jodła, szybko się zapala i ma przyjemny zapach. Pomagają również w rozpaleniu płomienia w drewnie twardym. Jednakże, drewno to może być uciążliwe, jeśli używa się go do całego procesu rozpalania ognia. Omówimy to w ostatniej części artykułu.

Drewno sezonowane: Termin ten jest kluczem do stworzenia najpiękniejszych ognisk. Oznacza to, że drewno zostało pozostawione do odpoczynku lub sezonowania i nie jest to świeżo ścięta tarcica. Drewno, które zostało niedawno ścięte nie miało okazji się wysezonować, przez co zatrzymuje soki i wilgoć, które utrudniają zapłon. Niesezonowany sznur dębowy może zawierać do 3,330 galonów płynów. Czy drewno jest sezonowane można poznać po jego wyglądzie. Kora nie będzie trudna do usunięcia, a sok nie będzie wyciekał podczas łuszczenia. Drewno zmieni kolor na ciemnobrązowy i będzie pękać. Drewno stanie się jaśniejsze, gdy zostanie wysuszone i wysezonowane. Dzieje się tak, ponieważ woda z kłody wyparowała, powodując zmianę.

Najgorsze drewno

Drewno zielone: Greenwoods można opisać jako przeciwieństwo sezonowanego drewna. Greenwood to świeżo ścięta tarcica, która nie została wysuszona. Nie zapala się ono łatwo. Woda znajdująca się w drewnie powoduje, że ogień staje się frustrujący. Płomień drewna zielonego zapala się szybko i jest dymiący. Jest to świetny sposób na utrzymanie ognia w ogniu. Jednak może to również utrudnić cieszenie się ogniem. Trzeba często dbać o płomień i robić miejsce na dym. Drewno zielone ma świeży wygląd i twardą, łuszczącą się korę. Jeśli to możliwe, drewno powinno być sezonowane przez sześć do dziewięciu miesięcy. Oznacza to, że większość drewna, które jest dostępne w sprzedaży w tym roku, powinno być wykorzystane do przyszłorocznych ognisk.

Drewno miękkie: Drewno miękkie może być łatwiejsze do zapalenia niż drewno twarde i jest mniej gęste niż drewno twarde. Jak już wspomnieliśmy, na rozpałkę można wybrać sezonowane drewno miękkie. Miękkie drewno spala się szybko i nie pozostawia zbyt wiele żaru, który pomaga w utrzymaniu płomienia. Miękkie drewno może również wytwarzać dużo dymu i latającego popiołu. Miękkie drewno nie jest najlepszym wyborem do paleniska, z wyjątkiem rozpałki.

Nie należy stosować drewna dryfującego i budowlanego jako drewna opałowego, ponieważ może to mieć niebezpieczne skutki. Drewno dryfujące najlepiej jest namoczyć w soli i wodzie. Drewno to jest trudne do zapalenia z powodu zawartej w nim wilgoci. Dodatkowo, nasycenie solą i wodą może uwalniać szkodliwe substancje chemiczne podczas spalania. Drewno dryfujące może być toksyczne i nie powinno być palone. Materiały budowlane nie powinny być używane jako drewno opałowe. Aby zapobiec tymczasowej pleśni, większość tarcicy używanej w budownictwie została poddana obróbce chemicznej. Sosna i inna przetworzona tarcica są głównymi źródłami drewna budowlanego. Podczas spalania tego drewna może powstawać toksyczny dym.

Drewno z pnączami: Drewno z zewnątrz, w którym rosną winorośle lub kwiaty nie powinno być używane jako drewno opałowe. Drewno z winoroślą i kwiatami jest generalnie bezpieczne. Najlepiej jednak nie spalać ich szybko. Aerozolowanie trujących roślin, takich jak trujący dąb, trujący sumak, trujący bluszcz lub oleander może być wykonane, jeśli są jakieś na drewnie. Toksyczny dym jest wdychany przez każdego, kto znajduje się w pobliżu płomienia, a nawet może spowodować śmierć.

Bezpieczeństwo drewna opałowego jest ważne. Bądź świadomy drewna, które spalasz i upewnij się, że jest ono bezpieczne dla ludzi, którzy cieszą się płomieniami w kominku. Do tej listy możesz odwołać się w każdej chwili. Sprawdź również nasze stojaki na drewno do przechowywania drewna opałowego!

Warte uwagi

Najlepsze wiertarki akumulatorowe za mniej niż...

Szukasz niezawodnej i wysokiej wydajności wiertarki akumulatorowej dla taniego? I chcesz, aby była ona wysokiej jakości i trwała? I chcesz, aby pochodzić z ładowarką i baterią? Hmmm, jesteś...