Jak odkręcić śrubę bez śrubokręta?

Udostępnij:

Czy kiedykolwiek potrzebowałeś usunąć śrubę z krzesła lub ściany w sypialni lub chciałeś otworzyć laptopa, ale nie mogłeś znaleźć śrubokrętu w pobliżu, aby ci pomóc? Jeśli tak, to nie ma powodu do niepokoju, ponieważ nie jesteś sam!

Zazwyczaj spotykamy się z produktami sprzętowymi, które nie pasują do naszego zabieganego życia i wiesz, jak irytująca może być ta sytuacja.

Odkręcasz śrubę bez śrubokręta za pomocą noża kuchennego z ostrym czubkiem. Możesz również spróbować użyć swoich kluczy. Spróbuj też użyć grosza lub widelca. Spinki do włosów, szczypce, nożyczki, miniaturki to kilka popularnych przedmiotów domowego użytku, których możesz użyć.

Metody, których można użyć do odkręcenia bez śrubokręta:

To nie jest nowość, aby otworzyć lub usunąć śrubę bez śrubokręta, a wiele osób próbuje różnych metod DIY, aby znaleźć LIFE HACK.

Tutaj pokażemy Ci kilka istotnych sposobów na otwarcie śruby, które możesz również określić jako "alternatywy dla śrubokrętów". Wszystkie z wymienionych poniżej towarów są łatwo dostępne w każdym domu, więc nie jest wymagane żadne rozległe polowanie.

Zobaczmy więc, co mamy dla Ciebie!

1. Klucze

Mamy motocykle i samochody w naszym domu i używamy kluczy do odblokowania pojazdu.

Użyj kluczy z ostrymi i ładnymi krawędziami, ponieważ łatwo byłoby odkręcić śrubę za pomocą tego klucza. Włóż klucz do przedniej strony śruby i obróć go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Rób to tak długo, aż dostaniesz śrubę.

2. Nóż kuchenny

Aby odkręcić śrubę, włóż płaską krawędź noża do masła do jednego z rowków i spróbuj obrócić go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Jeśli próbujesz odkręcić śrubę zbyt ciasnym lub niskiej jakości nożem do masła, nóż może się wygiąć.

3. Moneta

Włóż krawędź małej monety (dobrze sprawdzają się grosze) do najdłuższego rowka w główce śruby i obróć śrubę w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. To podejście jest bardziej skuteczne w przypadku większych śrub niż małych.

4. Widelec

Jest to powszechnie spotykane w każdej kuchni w domu i dzięki ostrym krawędziom widelca, które są bardzo przydatne do odkręcenia śruby od ściany lub mebla.

Ale śruba nie może się dokręcić. W przeciwnym razie, ta sztuczka nie będzie działać. Możesz użyć jednej krawędzi widelca i toczyć się w pozycji przeciwnej do ruchu wskazówek zegara w śrubie. Po użyciu widelca pamiętaj, aby ponownie umieścić te "ważne rzeczy" w kuchni!

5. Szczoteczka do zębów

Możesz wykorzystać tę metodę, jeśli wszystko inne zawiedzie, jeśli masz starą szczoteczkę do zębów i zapalniczkę. Za pomocą zapalniczki lub porównywalnego źródła ciepła, upłynnij końcówkę szczoteczki do zębów. Kiedy koniec jest delikatny i rozpuszczający się, osadzamy go prosto w bruzdach głowy śruby i pozwalamy mu ostygnąć. Możesz wyeliminować śrubę przez obracanie plastiku w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, gdy został on ustawiony.

Ta metoda jest świetna dla wolnych śrub. Jednakże, bardziej ciasne śruby złamie szczoteczkę do zębów, pozostawiając trochę plastiku wewnątrz wyników głowy śruby. Aby uniknąć incydentów i rozlania się skroplonego plastiku wszędzie, rozpuść plastik delikatnie i ostrożnie, używając zapalniczki.

6. Gwoździe kciukowe

Tylko wtedy, gdy śruba jest naprawdę wolna, ta metoda będzie działać. Nie należy próbować tej metody w przypadku, gdy jest ona bezpiecznie zdobyta, ponieważ może to spowodować ból! Zamiast tego umieść krawędź paznokcia w jednej z sekcji i przekręć w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, aż będzie wystarczająco wolna, aby wyciągnąć ją palcami.

7. Spinki do włosów

Zapytaj swojego partnera, dziewczynę lub żonę, aby dać ci spinkę do włosów dla tego hack!

Spróbuj poluzować śrubę z jego miejsca, a następnie trzeba będzie obrócić spinkę do włosów na + znak śruby, aż wyjdzie.

8. Spróbuj swoje paznokcie

Ponownie trzeba dziewczynę, aby spróbować tej metody, ponieważ większość dziewcząt mają długie paznokcie i co byłoby lepsze wykorzystanie ich, jeśli nie będą one pomóc nam w wydostaniu się śruby!

Będziesz musiał użyć palca z najdłuższym paznokciem, a następnie umieścić gwóźdź na śrubie. Ta sztuczka będzie działać jak wsuwki do włosów. Obracaj paznokciem, aż okaże się, że śruba wyszła ze swojego miejsca.

9. Szczypce

Jeśli śruba nie jest całkowicie dokręcone, można starać się wyeliminować go z parą kleszczy. Aby wyeliminować śrubę, dostać głowę z obcęgami i stopniowo obracać go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

10- Jakaś stara karta kredytowa

Stare Mastercards lub karty uczestnictwa są głęboko zakorzenione substytut śrubokrętu.

Nie będzie dużo wykorzystania dla bardziej skromnych śrub, a ponieważ są one tak adaptowalne, będziesz walczyć, aby wyeliminować szczególnie bliskie śruby z nimi.

Jednak dla luźniejsze śruby z małymi głowami, są one warte próby, jeśli jesteś szalony i nie podejść uzasadnione śrubokręt.

Proponujemy wybrać starą kartę, że w tym momencie nie mają żadnych potrzeb, jak możliwości są, będziesz wiatr się rozstać karty przed jesteś zrobione!

Metody odkręcania bardzo małych śrubek jak w smartfonach czy laptopach

PC śruby są regularnie grzywny z małych głowic, które wymagają konkretnego rozmiaru śrubokręta. Jednakże, na wypadek, że śruba jest nadmiernie dokręcone lub śrubokręt jest jakiś niedopuszczalny rozmiar, głowa może pasek, przekazując nie prawdziwy sposób kontrolować i obracać śrubę. Jest to znacząca irytacja, a wyeliminowanie śruby nie jest na ogół proste zadanie.

Szeroka gama strategii może pomóc w odzyskaniu kontroli i wyeliminowaniu śruby narzędziowej ze stanowisk pracy.

Spróbuj znaleźć rzeczywiste śrubokręty

Śruby znajdujące się w laptopach lub telefonach komórkowych są małe, więc zaleca się znalezienie śrubokręta do odkręcenia śruby. Jeśli spróbujesz wyciągnąć je za pomocą jakiejkolwiek zalecanej rzeczy, ulegną one uszkodzeniu. Możesz również pożyczyć śrubokręt od kogoś, jeśli nie znajdziesz go w pobliżu.

Wypróbuj ostry, spiczasty nóż

Wbij czubek ostrego noża w łeb śruby. Jeśli jest to w ogóle praktyczne, wskaż ostrze marginalnie, aby rozwinąć siłę dalej. Następnie, aby wyeliminować śrubę, ostrożnie obróć ostrze w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara.

Małe nożyczki

Gadżety takie jak nożyczki pomagają nam na wiele sposobów w codziennym życiu. A jeśli musisz odkręcić śrubę w laptopie lub telefonie komórkowym, potrzebujesz nożyczek, które są bardzo małe w rozmiarze.

Małe nożyczki mają ostrą i delikatną krawędź, z której można wyjąć śrubę z jej miejsca. Musisz chwycić śrubę z obu krawędzi mocno, a następnie obrócić śrubę, aż przejdziesz misję!

Pilnik do paznokci

Istnieje kilka pilników do paznokci, ale spiczasty koniec działa najlepiej dla tej metody. Możesz go użyć w mniejszych śrubach z łbem płaskim i Phillips, jeśli koniec tworzy wystarczająco ostry punkt. Pilnik może być również włożony bokiem do szczeliny większych śrub, co czyni go niezwykle przyjaznym dla majsterkowiczów.

Pęseta

Pęseta jest jedną z najlepszych alternatyw dla małego śrubokręta, o ile posiada spiczaste końcówki, jak para przedstawiona na ilustracji powyżej.

Jak pokazano na rysunku powyżej, można użyć obu końcówek w głowie, jeśli śruba jest wystarczająco duża, lub można użyć jednej końcówki, jeśli szczeliny śruby są mniejsze.

Co jest lepsze? Końcówki pęsety są często zaprojektowane tak, aby zapewnić ostry kąt na krawędziach, co czyni je odpowiednią alternatywą dla małych śrub i realnym zamiennikiem dla specjalistycznego "śrubokrętu zegarkowego" lub zestawu śrubokrętów jubilerskich.

Dodatkowe Czytaj:

  1. Jak odkręcić odkręconą śrubę
  2. Jak wybrać wiertarkę akumulatorową
  3. Najlepsze wiertarki akumulatorowe poniżej 50 USD

Warte uwagi

Jakie są główne korzyści z usuwania drzew?

Jakie są główne korzyści z usuwania drzew? Oprócz utrzymywania wnętrza domu w doskonałym stanie należy również pamiętać o utrzymaniu i konserwacji elementów zewnętrznych. Gdy...