Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci przy ognisku

Udostępnij:

Lato to czas na wesołe wieczory z dziećmi! Otwarty ogień to najlepszy sposób na zgromadzenie całej rodziny. Ognisko może być doskonałym miejscem do zgromadzenia dużej grupy osób lub przygotowania ulubionego słodkiego przysmaku. Chociaż dzieci wydają się nie mieć żadnych obaw, ważne jest, aby upewnić się, że są bezpieczne wokół ognia. Nasze paleniska są proste w użyciu i zaprojektowane tak, aby ograniczyć ogień. Dzieci nadal będą grawitować w kierunku płomieni pod koniec dnia. Istnieją pewne środki ostrożności, które pomogą im zachować bezpieczeństwo.

Unikanie wypadków

Jest kilka rzeczy, które można zrobić od razu, aby zapewnić bezpieczeństwo przeciwpożarowe. Należy upewnić się, że miejsce na ognisko znajduje się w odległości co najmniej 10 stóp od wszelkich konstrukcji. Upewnij się również, że masz pod ręką gaśnicę. Nawet jeśli jest tylko kilka osób, łatwo jest rozprzestrzenić ogień, jeśli są inne elementy. Apteczka pierwszej pomocy powinna być zawsze dostępna w razie nagłych wypadków. Jeśli płomień przeskoczy lub ręka dotknie paleniska, upewnij się, że masz w pobliżu okład z lodu i inne niezbędne przedmioty. Nawet po ugaszeniu ognia nie należy przebywać w pobliżu paleniska. Spadek temperatury zajmuje trochę czasu i należy trzymać go z dala od dzieci.

Najlepiej jest założyć, że coś może się wydarzyć i być na to przygotowanym. Dzieci szybko sprawdzają granice i nawet jeśli nie gasisz ognia, może on być niebezpieczny dla małych dzieci.

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa pożarowego

Nigdy nie jest za wcześnie, aby dzieci uczyły się o bezpieczeństwie przeciwpożarowym. Zacznij od pokazania im, jak działa palenisko. Możesz im pokazać, jak działa, jak wygląda, jak się go ustawia i jak się go gasi.

Przyjaciele mogą pomóc im rozpoznać, kiedy ktoś jest zbyt blisko i jak daleko powinien być od domu. Jest to ważne, aby wyjaśnić możliwe skutki działania ognia na ciało.

Ty i Twoje dzieci możecie utworzyć krąg bezpieczeństwa wokół ognia. Możesz wykorzystać dowolne materiały, które masz w domu, w tym kamienie, kredę, farbę i taśmę. Aby uczynić go jeszcze fajniejszym, dodaj różnokolorowe światła. Krąg wokół ogniska pomaga ludziom zobaczyć, gdzie stoją. Dzięki temu dzieci mogą zobaczyć, jak blisko ognia się znajdują. Kolejną zasadą jest nie pozostawianie ognia bez nadzoru. Wystarczy kilka sekund, aby coś się stało. Ważne jest, aby ktoś zawsze pilnował ognia.

Odejdź od ognia i zajmij się innymi rzeczami

Ważne jest, aby dzieci były zajęte z dala od ognia. Co mają robić dzieci, jeśli masz palenisko? Większość dzieci nie będzie chciała spędzić nocy wokół ogniska, poza robieniem smores. Aby trzymać je z dala od ognia, musisz dać im powód! Prace ręczne, gry i inne zajęcia to świetne sposoby, aby trzymać je blisko i obserwować. Upewnij się, że uwzględniłeś planowanie aktywności w swoich planach na wieczór zabawy.

Dzieci mogą również pomóc w przygotowaniu ogniska. Jest to świetny sposób, aby nauczyły się bezpieczeństwa i jak wszystko umieścić. Jeśli planujesz rozstawić namioty, pozwól im pomóc w ustawieniu ławek, krzeseł i ławeczek. Podczas ustawiania namiotów, upewnij się, że są one z dala od ognia. Jest to świetny sposób, aby dzieci były w bezpiecznym miejscu i z dala od ognia. Możesz zapewnić przekąski, latarki i gry dla dzieci, aby mogły cieszyć się czasem spędzonym w namiocie.

Co robić w pobliżu

Czy masz listę, którą trzymasz pod ręką, gdy wybuchnie pożar? Omówiliśmy już apteczkę pierwszej pomocy, ale jest wiele innych rzeczy, których będziesz potrzebował w pobliżu. Duży pojemnik z wodą to dobry pomysł, na wypadek gdyby coś jeszcze zaiskrzyło. Ważniejsza od wody jest gaśnica. Dzięki niej będziesz mógł szybko i łatwo zareagować na każdą sytuację, w której płonie człowiek, przedmiot lub element zewnętrzny. Warto pokazać dzieciom (w odpowiednim wieku), jak z niej korzystać, na wypadek gdybyśmy nie byli w stanie.

Letnie wieczory przy ognisku to wspaniały sposób na zabawę! Dzięki tym wskazówkom Ty i Twoja rodzina będziecie bezpieczni, a dzieci będą znały zasady. Porozmawiaj z dziećmi o bezpieczeństwie podczas pożaru i bądź przygotowany na wszelkie ewentualności. Upewnij się, że palenisko znajduje się na otwartej przestrzeni. Podejmij środki ostrożności, aby zapewnić wszystkim bezpieczny i przyjemny wieczór. Życzymy Ci wspaniałego lata wypełnionego wspaniałymi wspomnieniami wokół Twojego ogniska!

 

Warte uwagi

Jak wiercić w betonie?

Beton jest wszędzie i od czasu do czasu trzeba go przewiercić lub przykręcić, aby wykonać mocowania. W tym artykule omówimy, jak wiercić w betonie przy użyciu tradycyjnych i zaawansowanych...