Jak przewiercić się przez metal wiertarką ręczną

Udostępnij:

Metal jest używany od wieków i robienie w nim otworów do różnych celów jest bardzo powszechne.

W dzisiejszych czasach najlepszym sposobem na przewiercenie się przez metal jest użycie wiertarki elektrycznej lub prasy wiertniczej, ale łatwo można znaleźć się bez tych narzędzi; na szczęście istnieje sposób na przewiercenie się przez metal za pomocą wiertarki ręcznej.

Jak więc przewiercić się przez metal wiertarką ręczną? Najszybszym sposobem jest użycie wiertarek ręcznych takich jak Bit Brace lub Eggbeater Drills w połączeniu z utwardzonymi wiertłami krętymi do metalu. Były one używane od wieków, zanim pojawiły się wiertarki elektryczne. Możesz użyć tradycyjnych metod używanych przez kowali, ale nie są one bezpieczne, jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia.

Proces wiercenia w metalu za pomocą wiertarki ręcznej jest powolny i męczący, będzie działać tylko z miękkimi metalami i wymaga dużo cierpliwości.

Jak przewiercić się przez metal wiertarką ręczną?

Po pierwsze, to jest hack.

Te wiertarki ręczne są specjalnie zaprojektowane do wiercenia w drewnie lub miękkich materiałach.

Omówmy po kolei wszystkie dostępne opcje

.

1. Użycie ręcznej wiertarki do przewiercania metalu

Używanie ręcznej prasy wiertarskiej jest najlepszym sposobem na wiercenie w metalu ze względu na ogromny moment obrotowy, który można wytworzyć za jej pomocą.

Jest to bardziej jak wiertarka z ubijaczką do jajek na sterydach. Mechanizm jest prosty, jak widać na zdjęciu. Umieść pod nim obrabiany przedmiot, opuść prasę i zacznij poruszać korbą po zamontowaniu szybkiego wiertła krętego do metalu.

Ręczna wiertarka korbowa do ręcznego wiercenia w metalu


Ponieważ pojedynczy obrót korby napędza wiertło bardzo szybko, jest on niezwykle wydajny. Wyjściowy moment obrotowy jest o wiele wyższy dzięki dużemu ramieniu momentu obrotowego.

Większość z ręczną korbą prasy wiertniczej ma koło zamachowe, dając mu dobrą ilość impetu do wiercenia łatwiej.

1. Używanie klamry do wiercenia w metalu

Używanie wiertarki ręcznej jest doskonałym sposobem na przewiercenie się przez metal, jeśli nie masz wiertarki elektrycznej.

Wiertarka ręczna Bit & Brace jest obecna od wieków i sięga 1400 roku, kiedy to po raz pierwszy pojawiła się w Europie

.

To narzędzie jest zasadniczo używane do wiercenia w drewnie, ale może łatwo zakwalifikować się do wiercenia w metalu ze względu na jego wielki moment obrotowy.

Tradycyjne wiertarki z uchwytem bitowym wymagały bitów z konkretną głową, aby pasowały.

Nowe dostępne na Amazon mają standardowy uchwyt i mogą łatwo dopasować wszystkie wiertła ogólnego przeznaczenia.

Aby wiercić w metalu, będziesz potrzebował zwykłej szybkiej hartowanej metalowej końcówki skrętnej.

Założyłem już, że nie będziesz wiercić w twardych metalach za pomocą tej wiertarki ręcznej.

Oczywiście, będzie to raczej samobójstwo z wysiłkiem, jakiego będzie wymagało.

Nie ma więc potrzeby zaopatrywania się w specjalistyczne tytanowe wiertło kręte, ale będzie to pomocne, jeśli je masz.

Upewnij się, że wiertło jest ostre.Jak używać wiertarki ręcznej Bit & Brace?

Używanie wiertarki ręcznej z klamrą i bitem

jest proste. Omówmy jak wiercić za jej pomocą krok po kroku.

#1 - Zaznacz miejsce wiercenia: Pierwszym krokiem jest zaznaczenie miejsca, w którym chcesz wiercić. Po zaznaczeniu, zrobić divot w metalu z młotkiem i dziurkaczem centrum.

# 2 - Get hold of the correct Drill Bit: Jak wspomniano powyżej, uzyskać hold of wysokiej prędkości metalu bit twist zrobić otwór. Zamocuj go wewnątrz uchwytu, aby rozpocząć pracę.

#3 - Get we właściwej pozycji:Gdy masz już odpowiednie wiertło wewnątrz uchwytu, umieść wiertło w miejscu, które musisz wywiercić. Istnieją różne metody, które można wykorzystać Bit Brace Hand Drill. Możesz trzymać uchwyt jedną ręką, a okrągłą głowicę drugą. Obracaj wiertło zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby wiercić. Jeśli miejsce jest ciasne i nie można wykonać pełnego obrotu, można użyć dwukierunkowej funkcji zapadkowej wiertarki.

Inną metodą jest popychanie głowicy brzuchem i obracanie uchwytu jedną ręką. Jest to bardziej tradycyjna metoda i daje Ci wolną rękę.

Prędkość wiercenia nie jest problemem z tym narzędziem, ponieważ trudno jest obracać ręką przy większych prędkościach

.

Korzyści z używania wiertła i klamry:

  • Sprawdzone przez rzemieślników-ekspertów
  • To jest dużo zabawy do pracy z bitu i usztywnienie, jeśli robisz to jako hobby.
  • Będziesz miał świetną kontrolę głębokości otworu.
  • Wysoki moment obrotowy.

2. Używanie ręcznej wiertarki z ubijaczką do wiercenia w drewnie.

Podobnie jak wiertło Bit-Brace, wiertła Egg Beater są również używane od wielu stuleci. Są one idealne do ręcznego wiercenia małych otworów w metalu, gdzie precyzja jest ważniejsza niż prędkość i moc.

Do wiercenia w metalu za pomocą wiertła z ubijaczką potrzebne są wiertła kręte o dużej prędkości obrotowej.

Wiercenie większych otworów nie będzie możliwe przy użyciu tego narzędzia ręcznego. To narzędzie nadaje się tylko do wiercenia w miękkich metalowych produktach.To, co sprawia, że wiertarka z ubijaczem jest lepsza od uchwytu do bitów, to prędkość. Dla mniejszego rozmiaru wiertła, prędkość jest ważniejsza niż moment obrotowy, a nie można osiągnąć więcej niż 100-150 obrotów na minutę z uchwytem bitowym, podczas gdy w przypadku bijaka do jajka można łatwo przejść do 300-600 obrotów na minutę.

Omówmy metodę wiercenia w szczegółach.

Krok 1 - Zaznaczenie miejsca wiercenia: Pierwszym krokiem jest zaznaczenie miejsca, w którym chcesz wiercić. Po zaznaczeniu, zrobić divot w metalu z młotkiem i dziurkaczem centrum.

Krok 2 - Dobór odpowiedniego wiertła: Do ręcznego wiercenia w metalu za pomocą ubijaczki do jajek należy użyć wysokonasiennych metalowych wierteł krętych. Należy upewnić się, że są one ostre.

Krok 3 - Ustaw się w odpowiedniej pozycji: Gdy masz już odpowiednie wiertło w uchwycie, umieść je w miejscu, które chcesz przewiercić. Istnieją różne metody, których można użyć do wiercenia ręcznego.

Możesz trzymać uchwyt obrotowy jedną ręką, a drugą położyć na głównym uchwycie. Możesz również położyć czoło na wierzchu ręki, której używasz do uchwycenia głównego uchwytu. Pomoże to w prostopadłym wyważeniu wiertarki.

Podobnie jak w przypadku wiertarki Bit-Brace, można również używać wiertarki ręcznej Egg Beater, umieszczając ją przy brzuchu. W ten sposób można używać jednego uchwytu do obracania wiertła, a drugiego do chwytania uchwytu bocznego.Korzyści z używania wiertarki ręcznej z ubijaczką do jajek:

  • Ponownie, jest to również czas przetestowany przez ekspertów rzemieślników. Jednakże, Bit-Brace moment obrotowy jest wyższy ze względu na większe ramię moment, co ułatwia wiercenie większych otworów.
  • Wiertła Egg Beater są zalecane do stosowania z małymi wiertłami, chociaż można znaleźć wiertła, które obsługują większe wiertła.
  • Będziesz mieć wielką kontrolę głębokości otworu, jak można uzyskać w Bit & Brace wiercenia.
  • Bardzo szybko niż bit & brace, ale nie jest dobry dla większych rozmiarów otworów.

3. Użycie prostej wiertarki ręcznej do przewiercenia się przez metal

Ok, więc teraz porozmawiajmy o wierceniu przez metal za pomocą wiertarki ręcznej. Korzystanie z tego narzędzia jest bardzo męczące i będzie wymagać dużo cierpliwości, ale oferuje jedną wielką zaletę w stosunku do dwóch pozostałych wierteł, które wymieniłem powyżej.

I to jest, można zastosować dużo ciśnienia do wewnątrz, co pomaga odpryskiwać metalu bardzo skutecznie, dzięki czemu otwór o wiele szybciej.

Ponownie, ta metoda będzie działać tylko z miękkich metali.Rozważ to bardziej jak śrubokręt z wiertłem na końcu. Będziesz musiał użyć go tak jak śrubokręt i zrobić otwór przez obracanie wiertła z ręką. Proces ten jest zdecydowanie zajmie dużo czasu.

Wiertarka ta jest używana głównie do delikatnych prac, gdzie prędkość lub moc nie jest problemem, takich jak praca z metalową biżuterią lub elektroniką.

Powiązane pytania

Jak wiercić w plastiku bez wiertarki?

Możesz użyć ręcznej wiertarki, takiej jak Bit-Brace lub Egg Beater Drill, aby zrobić otwory w plastiku. Do wykonania otworów należy użyć wierteł z końcówką ostrogową, znanych również jako wiertła do kołków. Możesz również użyć zwykłej wiertarki ręcznej, wkładając kompatybilne wiertło w uchwyt i ręcznie obracając je, aby wywiercić otwór.

Jak wiercić otwory w lodzie bez wiertarki?

Najlepszym sposobem na wiercenie otworów w lodzie bez wiertarki elektrycznej jest użycie Bit & Brace z wiertłami do wiercenia w lodzie. Możesz również użyć zwykłego topora do lodu, Spud Bar, koparki lub piły do lodu aby zrobić otwory w lodzie do łowienia ryb na zamarzniętych jeziorach.

Warte uwagi

Jakie są główne korzyści z usuwania drzew?

Jakie są główne korzyści z usuwania drzew? Oprócz utrzymywania wnętrza domu w doskonałym stanie należy również pamiętać o utrzymaniu i konserwacji elementów zewnętrznych. Gdy...