15 sygnałów, że trzeba usunąć drzewo

Udostępnij:

15 sygnałów, że trzeba usunąć drzewo

Sadzenie drzew na posesji ma wiele zalet, w tym korzyści ekonomiczne. Badania pokazują, że nieruchomości z drzewami są warte od 5% do 20% więcej niż te, na których ich nie ma. Są jednak okoliczności, w których trzeba wyciąć lub usunąć drzewo ze względów bezpieczeństwa. Jako wiodąca firma zajmująca się usuwaniem drzew zebraliśmy listę powodów, dla których usunięcie drzewa może być właściwym wyborem. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej i podjąć świadomą decyzję o usunięciu drzewa.

Oznaki wskazujące na konieczność usunięcia drzewa

 • Oznaki rozkładu lub choroby
  Chore drzewo jest bardziej podatne na infekcje i szkodniki. Może także powodować szkody materialne z powodu niestabilnej struktury i szkodzić krajobrazowi. Jeśli chcesz sprzedać nieruchomość, spróchniałe drzewo może zmniejszyć jej atrakcyjność.
 • Ryzyko zarażenia
  Roślinność zainfekowana przez owady, szkodniki lub choroby, których nie można wyleczyć, może w końcu obumrzeć. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem jest usunięcie drzewa, ponieważ infekcja może rozprzestrzenić się na inne rośliny i drzewa na terenie posesji.
 • Zanik wewnętrzny
  Problemy strukturalne drzewa często prowadzą do wielu problemów, w tym do rozprzestrzeniania się chorób lub infekcji, opadania gałęzi i wielu innych. Chociaż wykwalifikowany arborysta może pomóc zapobiec dalszemu rozkładowi, w poważnych przypadkach usunięcie drzewa jest jedyną dostępną opcją.
 • Drzewo jest martwe
  Obumarłe drzewo nie zapewnia już takich korzyści, jak cień, retencja wody czy walory estetyczne. Ponieważ traci także integralność strukturalną, staje się zagrożeniem i wzrasta prawdopodobieństwo, że gałąź spadnie na człowieka lub pobliski budynek.
 • Szkody wyrządzone przez burzę
  Silne wiatry mogą wyrządzić znaczne szkody w drzewach. Mogą one powodować całkowite wywrócenie drzewa, uszkodzenie pnia, korzenia, skręcanie korony i wiele innych uszkodzeń, stanowiąc zagrożenie dla mienia.
 • Ryzyko uszkodzenia budynku
  Duże gałęzie i rozległe systemy korzeniowe mogą uszkodzić konstrukcje znajdujące się na terenie Twojej posesji, prowadząc do kosztownych napraw. Możesz rozważyć przeprowadzenie oceny ryzyka związanego z drzewem, aby ustalić, czy usunięcie drzewa jest najlepszym rozwiązaniem.
 • Drzewo wygląda, jakby miało upaść
  Pochylone drzewa i przerośnięte gałęzie wiążą się z nieodłącznym ryzykiem upadku i spowodowania obrażeń ciała lub szkód materialnych. Jeżeli przycinanie gałęzi nie pomaga wyeliminować ryzyka upadku, należy skonsultować się z profesjonalistą w celu usunięcia drzewa.
 • Zrzucanie
  Drzewa są często źródłem niechcianych gałęzi, liści, nasion, soków i igieł. Nagromadzenie odpadów może stanowić szczególny problem wokół takich miejsc, jak panele słoneczne i wiaty samochodowe.
 • Drzewo rzuca niepożądany cień lub zasłania widok
  Chociaż duże drzewa są doskonałym sposobem na podniesienie atrakcyjności otoczenia, mogą zasłaniać widoki. Mogą także rzucać zbyt dużo cienia, co prowadzi do tego, że zimą w domu jest ciemno, a latem trawnik nie kwitnie.
 • Przeszkadzają w realizacji nowych projektów
  Uwzględnienie istniejących drzew w nowym projekcie krajobrazowym nie zawsze jest możliwe. W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem może być usunięcie drzewa lub umieszczenie go w innym miejscu.
 • Złe krocze drzewa
  Kikut drzewa to kieszeń między dwiema gałęziami. Jeśli ten obszar ulegnie rozkładowi, nie może już podtrzymywać gałęzi, co zwiększa prawdopodobieństwo ich złamania lub nadłamania.
 • Drzewo stało się zbyt duże
  Drzewa rosnące w miejscach o ograniczonym dostępie będą się rozrastać i naciskać na okna, ściany i fundamenty. Często ich przycięcie nie wystarczy, aby rozwiązać problem, ponieważ system korzeniowy będzie się nadal rozrastał. Dlatego idealnym rozwiązaniem może być usunięcie drzewa z profesjonalną pomocą.
 • Tłoczenie
  Gdy drzewa są nadmiernie zagęszczone, zaczynają konkurować o składniki odżywcze i wodę, dlatego mniejsze drzewa mogą wykazywać objawy niedoboru składników odżywczych. Z tego powodu mniejsze drzewa mogą wykazywać objawy niedoboru składników odżywczych. Ponadto nadmierne zagęszczenie drzew utrudnia także cyrkulację powietrza, co prowadzi do rozwoju chorób grzybowych.
 • Ryzyko wyładowań atmosferycznych
  Gdy piorun uderza w drzewo, może podgrzać soki znajdujące się w korze i zamienić je w parę wodną. Może również zdmuchnąć korę zewnętrzną, co może być niebezpieczne, zwłaszcza gdy znajduje się w pobliżu domu.
 • Pęknięcia w pniu
  Pęknięte pnie mogą często prowadzić do rozszczepienia drzewa na dwie połowy, co zwiększa ryzyko uszkodzenia. Może to spowodować szkody materialne podczas burz i silnych wiatrów.

Przeczytaj także: Kompletny przewodnik po usuwaniu drzew

Znaczenie usuwania drzew po uszkodzeniach spowodowanych przez lód lub wichury

 • Sprzątanie
  Wichury mogą uszkodzić drzewa, powodując złamanie gałęzi i konarów na podwórzu. Należy zadbać o to, aby bezpiecznie uprzątnąć te miejsca. Najlepiej jest skontaktować się z profesjonalną firmą zajmującą się usuwaniem drzew, taką jak DreamWorks Tree Services, która oceni stan drzew i zaproponuje najlepszy sposób postępowania z nimi.
 • Zapobiegaj uszkodzeniom mienia
  Silne wiatry i burze mogą pozostawić połamane gałęzie i gruz zwisający nad budynkami na Twojej posesji. Zatrudnienie profesjonalnych specjalistów od pielęgnacji drzew do przycięcia lub usunięcia uszkodzonych drzew może zapobiec uszkodzeniu domu, ogrodzenia, linii energetycznych, kanalizacji i wielu innych elementów.
 • Zdrowie i bezpieczeństwo
  Uszkodzone przez burzę drzewo jest bardziej podatne na gnicie i choroby, stając się schronieniem dla grzybów i szkodników. Mogą się one rozprzestrzenić na inne zdrowe drzewa w pobliżu, pogarszając sytuację. Dlatego najlepiej poradzić sobie z nimi, konsultując się z doświadczoną firmą świadczącą usługi w zakresie pielęgnacji lub usuwania drzew.

Zalety usuwania drzew zimą

 • Struktura drzewa jest dobrze widoczna, co ułatwia ocenę sytuacji.
 • Pomaga zapobiegać zimowym uszkodzeniom drzew.
 • Mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia szkodników i chorób.
 • Można zadbać o to, aby drzewa były gotowe na wiosnę.
 • Może to pomóc w poprawie wyglądu drzewa na wiosnę.

Oferujemy szybkie i efektywne usługi usuwania drzew w Toronto

W DreamWorks Tree Services oferujemy kompleksowe usługi usuwania, sadzenia, przycinania i arborystyki drzew. Posiadamy zasoby i doświadczenie, aby utrzymać Twój ogród i podwórko w czystości. Nasz zespół oferuje wysokiej jakości usługi w najlepszych cenach, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu i przestrzegając wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Jeśli chcesz skorzystać z usług usuwania drzew w Toronto i okolicach, zadzwoń do nas pod numer 647-924-2627. Możesz również uzyskać bezpłatną wycenę nieruchomości, wypełniając nasz formularz kontaktowy online.

Czytaj także:

 • Pytania, które należy zadać przed przystąpieniem do usuwania drzew
 • 5 przydatnych wskazówek dotyczących bezpiecznego i skutecznego usuwania drzew

Warte uwagi

W tym roku zobacz kwiaty wiśni w High Park w...

Zobacz kwiaty wiśni w High Park w Toronto w tym roku Tylko ograniczona ilość czasu, aby docenić kwitnące wiśnie w High Park Drzewa sakura występują powszechnie w strefie umiarkowanej...