Niewymagająca konserwacji aranżacja terenu wokół paleniska

Udostępnij:

Jeśli na podwórku znajduje się palenisko, możesz spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Nadchodzi jesień i wieczory będą chłodniejsze, co sprawia, że jest to idealny czas na rozpalenie ognia. To nie musi być trudne i może być bardzo relaksujące. Nie musisz wydawać dużo pieniędzy na kształtowanie krajobrazu. Architektura krajobrazu to naturalny sposób na stworzenie przytulnej przestrzeni, która oferuje wiele korzyści.

Rzeczy do rozważenia

Istnieje kilka rzeczy, które należy pamiętać, gdy wybierasz to, co otoczyć swoje palenisko.

Palenisko jest nisko przy ziemi. Przy wyborze mebli lub krajobrazu, aby go otoczyć, należy wziąć pod uwagę wysokość i czynniki odległości. Możesz pragnąć prywatności, ale ważne jest, aby mieć przestrzeń, która pozwala na przepływ powietrza. Nie chcesz mieć małej przestrzeni, w której ludzie nie mają miejsca. Wiatr może być również problemem. Jeśli wiatr zdmuchnie żar, może to stworzyć poważne zagrożenie pożarowe. Dotyczy to również nisko wiszących drzew w pobliżu. W suchych porach roku należy oczyścić palenisko z opadłych liści, gałązek i suchej trawy. Najlepiej jest pozostawić minimum 7-10 stóp między paleniskiem a roślinnością. Przed rozpaleniem ogniska, upewnij się, że przeczesałeś jego obwód. Rozejrzyj się i upewnij się, że usunąłeś wszystkie liście i gałązki. Sprawdzając prognozę pogody, możesz spędzić wspaniałą noc przy swoim ognisku.

Łatwe w utrzymaniu rośliny

Być może nie wiesz, od czego zacząć, jeśli jesteś gotowy do zasadzenia roślin w swoim ogrodzie. Oto kilka sugestii!

 • Drzewa: Drzewa mogą być pięknym sposobem na dodanie tła do twojego ogniska. Ważne jest, aby nie wisiały one nad ogniskiem. Ich duże pnie mogą blokować wiatr wiejący w okolicy, a także dodawać słodki zapach do powietrza.
 • Sadzarki: Plantery są doskonałym sposobem, aby dodać kolor i styl do swojego domu. Należy upewnić się, że pojemnik są przechowywane w nie jest wykonana z tworzywa sztucznego, drewna, lub łatwopalne. Te mogą być zmieniane co sezon, aby dać Ci piękny kolor i wspaniały zapach.
 • Krzewy i inne rośliny: Istnieje duży wybór, jeśli chodzi o wybór roślin niskiej i średniej wielkości. Są to jedne z najbardziej popularnych wyborów dla tych, którzy mają naturalne lub trawiaste podwórko.
 • Lilie księżniczki: Znajdziesz różnorodność kolorów z liliami księżniczki. Są jasne i piękne, i dać swój obszar lato, brzoskwinia wygląd.
 • Tropicana canna: Jasny, pomarańczowy kolor, który naprawdę sprawi, że Twoja przestrzeń będzie się wyróżniać! Jest to świetny dodatek do Twojego obszaru fire pit i będzie uzupełniać go z jego żywych kolorach.
 • Golden Eonymous: Te piękne żółte kiście przyniosą trochę słońca do Twojego podwórka!

Użytkowanie w dzień i w nocy: Jeśli twój dół ogniskowy jest używany tylko w nocy, twoje opcje mogą być inne niż te, które używają go w ciągu dnia. Rozważ ciężkie sadzarki, jeśli organizujesz duże spotkanie w nocy. Nie będą się one tak bardzo ruszać od poruszających się po nich ludzi.

Ogień pit jest ozdobą do swojego podwórka w ciągu dnia. To jest czas, aby myśleć o dodaniu koloru do swojej przestrzeni na zewnątrz.

Rośliny, które odstraszają owady

Nie musisz się martwić o robaki, jeśli mieszkasz w obszarze o wysokim poziomie pestycydów. Wesoła przestrzeń na zewnątrz to świetne miejsce spotkań dla przyjaciół i rodziny. Możesz dodać wiele roślin do swojego podwórka, aby utrzymać błędy z dala i sprawić, że będzie wyglądać świetnie.

 • Chryzantemy są popularnym wyborem, aby utrzymać owady z dala. Ta roślina będzie trzymać owady z dala od Twojego podwórka, w tym mrówki, pająki i karaluchy, a także kleszcze i srebrne rybki.
 • Nagietek: Nagietki odstraszają komary i świetnie pachną! Jest to świetny wybór, jeśli chcesz utrzymać szkodniki z dala od swojego domu.
 • Mięta: Mięta odstrasza mrówki, pająki i komary. Pachnie niesamowicie!
 • Lawenda: Lawenda może odstraszać komary i dodaje piękny zapach do swojego podwórka. Aby uzyskać ten wspaniały zapach wewnątrz i na zewnątrz, może chcesz zasadzić kilka w pobliżu domu.
 • Petunie - Petunie mogą być świetnym sposobem na dodanie koloru do Twojego ogrodu, jednocześnie trzymając z dala robaki pomidorowe.

Teraz jesteś gotowy do sadzenia! Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci stworzyć piękne podwórko dla Twoich spotkań.

 

Warte uwagi

Jak wiercić w drewnie cedrowym?

Ze względu na swoje unikalne i atrakcyjne właściwości, drewno cedrowe jest często bardzo lukratywną opcją dla projektu DIY. Chociaż drewno cedrowe jest miękkie, to nadal narzuca pewne...